Tam Anlamıyla Aziz Olduğunu Kanıtlayan, Güzel İnsan Keanu Reeves

2003 yılında bir dergiye konuşan Reeves şöyle diyor: ”Para düşündüğüm en son şey. Önümüzdeki birkaç yüzyıl yetecek olan kazandıklarımla yaşayabilirim zaten.”

Matrix’den kazandığı 114 milyon doların 80 milyon dolarını, özel efekt ve makyaj personeline vererek bu daha önce kanıtlamıştı. Çünkü ona göre, kendisinden daha büyük ve önemli bir rol oynamışlardı.

Yedek Oyuncular ve Şeytanın Avukatı filmlerinde çalışırken, Gene Hackman ve Al Pacino gibi oyuncuların onlara katılması için kendi bütçesinden gönüllü olarak kesinti verdi.

Ayrıca, ailesinin ekonomik sıkıntılar yaşadığını öğrendiği, Matrix’deki bir set çalışanına yardım ettiğini de çoğu kişi biliyor. Bir reddit kullanıcısı ise şu şekilde açıklama yapmış:

Bir aile dostumuz film setini yapıyor, tasarlamıyor sadece inşasında çalışıyor, fakir bir adam. Matrix’in setinde çalışıyor ve bir gün Keanu ailesinin durumunun kötü olduğunu öğreniyor, Noel için ona tam 20.000 dolar veriyor. Ayrıca sette birlikte çalıştığı her insanın adını gerçekten bilmek isteyen tek kişi, her biriyle selamlaşıp arkadaşıymış gibi konuşmak istiyor.

Zengin bir adam olmasına rağmen, kolaylıkla yaşayabileceği lüks bir yaşam tarzını ve şımarmayı reddediyor.

Yaklaşık 350 milyon dolarlık bir serveti olmasına rağmen, düzenli olarak metroyu kullanırken görüntüleniyor.

1997 yılı eylül ayında da, komple bir gününü evsiz bir adamla birlikte geçirmiş ve saatlerce onunla muhabbet etmişti. Keanu’nun aksine bu tür şeyleri yapmak isteyen göz önündeki pek çok kişi, adeta dünya turu yapıyor ve birlikte çalıştıkları yardım kuruluşlarının, atacakları her adıma sponsor olacaklarından emin oluyor öncelikle.

Fakat Keanu Reeves, rastgele karşılaştığı, ihtiyaç sahibi herkes için yapıyor bunu.

Lösemi teşhisi konulan kız kardeşi Kim’e bakımını üstlendikten sonra, sayısız kanserkuruluşuna gizli olarak bağışta bulunmuş, hastane ve sağlık kurumları araştırmış ve hatta yine kendi adını taşımayan bir yardım derneği kurmuş.

Bu sektördeki en iyi adamlardan biri olarak kalmayı nasıl başardığı sorulduğunda şu şekilde cevap veriyor: ” Ayakların yere basması kolay. Yer bize çok yakın, çünkü her gün onun üzerinde yürüyoruz.”

ONEDİO

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s